پاورپوینت انگشت مکیدن کودکان
  • پاورپوینت انگشت مکیدن کودکان

• موضوع : روان شناسی
  • فرمت اصلی فایل : pptx
  • تعداد صفحات : 26
  • حجم فایل: 0.16 mb

قیمت : 12900

خرید و دانلود

قسمتی از متن :

پرسش مراجع

فرزندی دارم سه ساله که مدتی است انگشتان دست خود را می‌مکد. این وضعیت من را نگران کرده است. مدتی است که نمی دانیم چه باید بکنیم لطفاً مرا راهنمایی کنید که چه رفتاری با او داشته باشم؟

پاسخ روانشناس

خواهر محترم مکیدن انگشت در نوزادان و کودکان کوچک یک واکنش طبیعی است. سیر و مکیدن در کودکان یک رفلکس طبیعی است که زمانی که در رحم مادر بودند شروع شده و به صورت عادت به مکیدن از ۳ تا ۴ ماهگی شکل می گیرد. اما باید اشاره کنم در صورتی که این روند ادامه پیدا کند از حالت طبیعی خارج شده و تبدیل به یک اختلال رفتاری خواهد شد. آنچه شما به آن اشاره کردید می تواند بیانگر این حقیقت باشد که کودک شما دچار اختلال رفتاری انگشت مکیدن است. 
توصیه می کنم در صورتی که می خواهید کودکتان این اختلال را کنار بگذارد به نکات زیر توجه کنید:
- در ابتدای امر باید جستجو کنید که چرا این عادت را فرزندتان ترک نمی کند؟
- با چه شرایط استرس زایی دست به گریبان است؟.

• شرایط خانوادگی و فاکتورهای اجتماعی چه تاثیری بر روی شخصیت گذاشته و می گذارند؟

یقیناً اگر شما پی به علت انگشت مکیدن کودک تان ببرید, اغلب می توانید با تغییر آن علت این حالت را نیز ترک کنید. نکته آخر اینکه در صورت امکان با یک روانشناس بالینی کودک نیز در این زمینه مشاوره داشته باشید تا به شما توصیه های لازم روانشناسی را ارائه دهد.

فهرست مطالب :

آیا کودک شما انگشت خود را می مکد؟

پرسش مراجع

پاسخ روانشناس

انگشت مکیدن کودکان

آیا انگشت مکیدن یک عمل عادی است؟

انواع انگشت مکیدن

زمان شروع انگشت مکیدن

میزان شیوع انگشت مکیدن

عوارض انگشت مکیدن

مشکلات جسمانی

مشکلات روحی روانی و عاطفی

علل انگشت مکیدن

گرسنگی

اضطراب

کمبود یا افراد در مهر و محبت توسط والدین

والدین برای کمک به کودک چه کارهایی را باید انجام دهند؟

کارهایی که والدین نباید انجام دهند؟

توصیه ی روانشناس

عنوان : پاورپوینت انگشت مکیدن کودکان

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 26

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جدیدترین های اینترنت

پاورپوینت الگوی درآمد مخارج کینز

پاورپوینت الگوی IS-LM چیست

پاورپوینت الگوهای رشد اقتصادی

پاورپوینت زندگینامه و سیر اندیشه های مارتین هایدگر

پاورپوینت موزه هنرهای معاصر همدان

پاورپوینت معنای بطلان قرارداد و دلایل باطل شدن آن در قانون مدنی

پاورپوینت الگوریتم مرغ مگس خوار چیست

مکیدن ,انگشت ,کودکان ,یک ,کودک ,پاورپوینت ,انگشت مکیدن ,مکیدن کودکان ,پاورپوینت انگشت ,پرسش مراجع ,طبیعی است ,انگشت مکیدن کودکان ,پاورپوینت انگشت مکیدن

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

همه چیز برای تو السلام علیک یا اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف 3eyyed asrarepaye7 diiigikala درس آزاد 1 فارسي هفتم محتوای سبز gharibalghorabam irshoppingcenter 1000file